منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

  
نخستین اردوگاه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور

اولین اردوگاه ویژه دانش آموزان استثنایی در منطقه قاسم آباد شهر مقدس مشهد تأسیس شده است.
این اردوگاه با مشارکت یک و نیم و میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران و مساعدت استانداری خراسان رضوی در سال 91 با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال تکمیل شد.

این اردوگاه یکی از مجهزترین اردوگاه های کشور است که در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع و بازیربنای 5 هزار و 500 مترمربع در سوئیت ها و سالن های متعدد ساخته شده که دارای 46 سوئیــت مناســـب سـازی شده جــهت دانش آموزان معلول جسمی، نابینا و ناشنوا می باشد.
شرکت توسعه و عمران مناطق نفت خیز کشور، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، استانداری خراسان رضوی، فرمانداری مشهد، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در احداث این اردوگاه کمک شایانی کردند.


•    آیا می دانید  اولین هنرستان شبانه روزی دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در کشور، در شهر مقدس مشهد افتتاح و  دانش آموزان مناطق محروم روستایی و شهری خراسان رضوی در مکانی امن تحت پوشش تحصیلی در شهر مشهد قرار گرفتند؟
•    آیا می دانید با تاسیس اولین کارگاه حمایتی،  دانش آموزان دختر با نیاز ویژه ذهنی استان خراسان رضوی در کشور، قادر به انجام مهارت های ویژه شغلی خواهند بود تا به کفایت اقتصادی برسند؟

    آیا می دانید با تاسیس اولین کلینیک ویژه کودکان طیف اتیسم در کشور  خدمات آموزشی و توانبخشی ویژه به این کودکان در سنین 6-4 سال در شهر مشهد صورت می گیرد؟

•    آیا می دانید برای اولین بار چهار کلینیک تخصصی توانبخشی در تمام تخصص و ها و گروهها در سطح شهر مشهد توسط آموزش و پرورش استثنایی دایر و مشغول به ارائه خدمات می باشد؟

•    آیا می دانید اولین مرکز آموزشی استاندارد و متناسب با شرایط معلولین جسمی حرکتی در کشور در حال ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی به دانش آموزان معلول جسمی - حرکتی در مشهد می باشد؟

•    آیا می دانید اولین دارالقرآن ویژه دانش آموزان استثنایی کشور در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد مشغول به فعالیت می باشد؟•    آیا می دانید اولین کتابخانه گویا در کشور با بیش از 8500 عنوان کتاب گویا برای دانش آموزان نابینا و کم بینا  در شهر مقدس مشهد مشغول به ارائه خدمات می باشد؟

•    آیا می دانید اولین کتابخانه بریل در آموزش و پرورش استثنایی کشور برای نابینایان با بیش از 10000 جلد کتاب در مشهد تاسیس گردیده است و در حال ارائه خدمات است؟    آیا می دانید تعداد 27 مرکز تخصصی آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری تخصصی در استان در حال ارائه خدمات توانبخشی و آموزشی به دانش آموزان با هوشبهر عادی دارای اختلالات یادگیری می باشد؟

•    آیا می دانید آموزش و پرورش استثنایی همچون مدارس عادی، مراکز آموزش دانش آموزان را هوشمند نموده است؟

•    آیا می دانید بیشترین تعداد سالن های ورزشی در سطح کشور ویژه دانش آموزان استثنایی در شهر مشهد مشغول به فعالیت می باشد؟
  

برگشت