منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

هنرستان فاطمه الزهرا (س)

هنرستان فاطمه الزهرا (س)

هنرستان پسرانه ناشنوایان فاطمه زهرا(س) در سال 1386 به مساحت 3000 متر توسط خیرین مدرسه ساز   آقایان صرف زاده و فرهبد افتتاح گردید. این مرکز در غرب شهر مشهد مقدس در دانشجو 28 واقع شده است.

در این مرکز در حال حاضر 86 دانش آموز ناشنوا و نیمه شنوا مشغول به تحصیل می باشند که از این تعداد 59 دانش آموز ساکن مشهد و بقیه از شهرستان های استان می باشند.

این هنرستان در سه رشته کاردانش تأسیسات ساختمان ، درودگری و کابینت سازی چوبی و برق ساختمان آماده ی خدمت رسانی به دانش آموزان ناشنوا می باشند.

تعداد پرسنل مرکز 29 نفر می باشد که دارای مدارک تحصیلی لیسانس و کارشناسی ارشد بوده و دارای تخصص کافی در زمینه کار و دانش می باشند.

این مرکز دارای 9 کلاس درس ـ سه کارگاه ـ آزمایشگاه ـ نمایشگاه ـ اتاق کامپیوتر ـ سالن آمقی تئاتر ـ نماز خانه ـ اتاق دبیران و مشاوره و سه اتاق جهت کادر اجرایی می باشند.

کارگاه تأسیسات :
هنرجویان این رشته در سال دوّم با کولر آبی و تعمیرات آن و در سال سوّم با وسایل سرد کننده مانند انواع یخچال و آب سرد کن آشنا می شوند.

کابینت سازی :

هنرجویان این رشته ضمن آشنایی با انواع چوب ها و ام دی اف طریقه چیدمان آشپزخانه را فرا می گیرند.

کارگاه برق ساختمان :
هنرجویان این رشته با استفاده از کیت های آموزشی با برق کشی ساختمان آشنا می شوند و همچنین تعمیرات کنترل کننده های برقی و درب باز کن اتوماتیک را فرا می گیرند.

مقام کسب شده توسط آموزشگاه :
مهم ترین عنوان کسب شده این مرکز در سال 93 کسب  مقام سومی در مسابقات کشتی جهانی درکشور ارمنستان توسط دانش آموزان می باشد.

از دیگر مقام های ورزشی این مرکز می توان به موارد زیر اشاره کرد :
کسب مقام سوم در مسابقات والیبال سیزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان آسیب دیده ی شنوایی در سال 90.
مقام سوّم رشته فوتسال در جشنواره ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال 92.
کسب مقام سوّم در مسابقات والیبال کارکنان سازمان آموزش و پرورش استثنایی استان در سال 88.
کسب مقام سوّم استان در رشته تأسیسات در مسابقات علمی و عملی دانش آموزان

هنرستان ضمن آموزش حرفه ای به هنرجویان با اساتید مجرب آماده ی ارائه خدمات جوشکاری و لوله کشی آب و گاز ، تعمیرات شوفاژ و پکیچ، یخچال ، کولر گازی و آب سرد کن ساخت انواع وسایل چوبی ، مانند میزکامپیوتر ، میز تلفن و لوازم تزئینی چوبی بوده و توانایی دریافت سفارش ساخت مصنوعات از عموم را دارند.