منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

مرکز آموزش و توانبخشی اختلالات ویژه یادگیری سینا کاشمر

مرکز اختلالات یادگیری سینا در سال 1383 به همت مدیریت اموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی و همراهی اداره اموزش و پرورش کاشمر تاسیس شد .

در ابتدای تاسیس ساختمان یک مدرسه ی قدیمی ساز به این مرکز اختصاص یافت و بعدا در آبان ماه 1388 این مرکز به طبقه ی دوم درمانگاه فرهنگیان کاشمر منتقل گردید و درحال حاضر در همین محل دایر می.باشد.

 شهرستان کاشمر، با پهنه ای حدود 3349کیلومترمربع، در غرب خراسان رضوی، از نظر جغرافیایی در 35 درجه پهنای شمالی و 58درجه درازای خاوری قرار دارد.

 این شهرستان از سوی شمال به شهرستان های نیشابور و سبزوار، ازغرب به شهرستان بردسکن و خلیل آباد و ازشرق  به شهرستان تربت حیدریه و از جنوب به شهرستان های مه ولات و خلیل آباد محدوداست.

هوای کاشمر معتدل و خشک بوده و بیش ترین درجه حرارت در تابستان ها با معدل حداکثر 37 درجه بالای صفر و کم ترین آن در زمستان ها،با معدل حداقل  7 درجه زیر صفر است.

کاشمر شهری است که هزاران سال را فراپشت نهاده است وبسیاری از ادوار واحوال رابه خوددیده است این شهر پیش ازسال 1355ساختاری سنتی داشت.

خصوصیات فیزیکی آن باتوجه به اصول وگرایش های حاکم برچگونگی شکل گیری اغلب شهرهای ایران استوار بود .بافت سنتی شهر کاشمر تحت تاثیر سازگاری باشرایط اقلیمی ،داشتن روابط نزدیک مردم درهمسایگی ، همکاری وتمهیدات امنیتی ،دارای ساختاری متراکم وقلعه ای بود.

توسعه و گسترش شهر از سال 1347 به بعد بیش تر به صورت افقی و در امتداد خیابان های اصلی شهر در مسیر شرقی-غربی و یا شمالی ، جنوبی بوده است .

کاشمر با وجود دو امام زاده سید مرتضی و سید حمزه و نیز امام زاده سید محمد در حاشیه ی شهر و وجود ارامگاه شهید مدرس  به عنوان دومین شهر زیارتی استان خراسان رضوی شهرت دارد و همه ساله پذیرای زائران و مسافران بسیاری از دیگر شهر ها می باشد.

این شهر همچنین زادگاه و مامن بزرگانی چون عمید الملک کندری( شاعر و نویسنده و وزیر طغرل بیک سلجوقی  )، شهاب ترشیزی (شاعر)، ظهوری ترشیزی (شاعر) ، محیی الدین طرششی (شاعر و نویسنده ) شیخ احمد جامی نامقی ،اهلی ترشیزی ، آیت الله واله و....می باشد.

طبق اخرین سرشماری انجام شده شهرستان کاشمر بالغ بر 157000نفر جمعیت دارد که بیش از  95000نفر از آنها در بخش شهری ساکن می باشند محصولات عمده کشاورزی این منطقه انگور ، انار ، زعفران و صیفی جات می باشد که کشمش این منطقه  شهرتی کشوری و حتی جهانی دارد.

شهرستان کاشمربیش از ده هزار جمعیت دانش اموزی  در مقطع ابتدایی تحصیلی را در خود جای داده است که با وجود این تعداد  دانش اموز مقطع ابتدایی راه اندازی و تاسیس 2 مرکز مشکلات ویژه ی یادگیری از ضروریات بوده است.

مرکز مشکلات ویژه ی یادگیری سینا شامل 5نفر کادر آموزشی(5نفر آموزگار) و 2نفر کادر غیرآموزشی (مدیر و خدمتگزار ) می باشد آموزگاران  این مرکز دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های روان شناسی بالینی ، کودکان استثنایی و آموزش ابتدایی و بیش از ده سال تجربه ی کار ی در حوزه ی اختلالات ویژه ی یادگیری می باشند.

همکاران این مرکز در طی سال های گذشته موفق به کسب رتبه های کشوری و استانی در زمینه ی اقدام پژوهی و جشنواره الگوهای برتر تدریس شده اند وبه علاوه کتاب های تمرین و کار  در زمینه مشکلات ویژه ی یادگیری نیز تالیف نموده اند .

این مرکز همچنین از سال 1387 دارای وبلاگ فعال با عنوان ldkashmark نیز می باشد که مطالب تخصصی در زمینه اختلالات یادگیری توسط همکاران گرداوری و در آن درج می گردد.

کلیه ی کلاس های این مرکز مجهز به رایانه و سایر رسانه های اموزشی تخصصی (کیت های مهارتهای خواندن و نوشتن ، ادراکی حرکتی ، ریاضیات ، کاردرمانی و..)می باشد .

این مرکز در طول سال تحصیلی حداقل 100دانش اموز مشکوک به مشکلات ویژه ی یادگیری را به طور کامل پذیرش و ترخیص می نماید و به علاوه پذیرای دانش اموزانی از بخش کوهسرخ نیز می باشد.

عدم وجود یک ساختمان مستقل و منحصر به مرکز از جمله مشکلات در حال حاضر این مرکز می باشد چرا که این مرکز ضمیمه ی درمانگاه فرهنگیان کاشمر می باشد.