منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

هنرستان تنباکوچی

تاریخچه و قدمت مرکز – سال تاسیس – موقعیت جغرافیایی

این مرکز در سال 1386 با تعداد 45 نفر هنرجو در زمینی به وسعت دوازده هزار متر مربع وزیربنایی بالغ بر پنج هزار متر مربع واقع در کیلومتر دوازده جاده مشهد – شاندیز و به همت خیر نیک اندیش مرحوم عبد الحسین تنباکوچی ، همسر مرحومه ایشان سرکار خانم تابعین و اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی احداث گردیدو تا سال 1390به صورت روزانه و از آن تاریخ تاکنون به عنوان اولین وتنها مرکز شبانه روزی فنی حرفه ای ویژه دانش آموزان گروه کم توان ذهنی کشور به فعالیت خود ادامه می دهد .

گفتنی است تمامی خدمات آموزشی – پرورشی –و رفاهی در این مرکز رایگان و از محل منابع دولتی و کمک های خیرین عزیز و نیک اندیش ارائه می شود .


 تعداد اتاق – کلاس – نمازخانه – امکانات و تجهیزات

بخش آموزشی این مرکز در دو طبقه و شامل 16 اتاق – دفتر مدیریت و معاونت ها- نمازخانه – اتاق مشاوره – کتابخانه و کلاس ها و کارگاه های متنوع شامل : کامپیوتر – معرق و مشبک – درود گری رنگ کاری چوب – مهارت زندگی – قالب گچی – و .. می باشد .

بخش شبانه روزی شامل 12 اتاق ( خوابگاه های دانش آموزی – آشپزخانه و سالن غذاخوری با گنجایش 120 نفر – سرویس های بهداشتی و حمام می باشد .دانش آ موزان در این بخش در اوقات فراغت خود از کلاس های فوق برنامه شامل : کلاس های فرهنگی هنری –( سرود – تئاتر –قرآن – کامپیوتر – خوشنویسی – زبان انگلیسی  ...)  و برنامه های متنوع ورزشی و اردویی بهره مند می شوند .

 تعداد دانش آموزان و همکاران و مدرک تحصیلی همکاران مرکز
 در حال حاضر تعداد95نفر هنرجو از سراسر استان خراسان رضوی و مشهد مقدس در این مرکز مشغول به تحصیل هستند .و تعداد 15 نفر از همکاران که دارای مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند به عنوان دبیر ویا هنرآموز در این مرکز مشغول به خدمت می باشند.

 نوع خدمات دهی به گروه استثنایی
هنرجویان این مرکز از گروه کم توان ذهنی و چند معلولیتی هستند که از خدمات آموزشی ، پرورشی،توان بخشی ، حرفه آموزی ، و سایر برنامه های آموزشی و تربیتی به صورت شبانه روزی بهره مند می شوند .

فعالیت ها و دستاوردهای مرکز :              
این مرکز از بدو تاسیس ، با توجه به جدید بودن این دوره تحصیلی برای دانش آموزان کم توان ذهنی ، با همت همکاران سخت کوش ، و با بهره گیری از امکانات و تجهیزات خوب آموزشی – تربیتی و رفاهی ، خدمات مفید و قابل قبولی را به گروه هنرجویان کم توان ذهنی ارائه نموده است که مهمترین دستاورد این فعالیتها ، امکان ادامه تحصیل دانش آموزان عزیز استثنایی پس از اتمام دوره راهنمایی (متوسطه اول ) بوده است امری  که با بهره مندی  هنرجویان از برنامه های حرفه آموزی هنرستان زمینه و امکان اشتغال آنها را در بازار کار فراهم می آورد .

آماده سازی دانش آموزان جهت اشتغال در کارگاه های درود گری ، رنگ کاری چوب و سایر رشته هایی که در توان آنان باشد از مهمترین دستاوردهای این مرکز فنی و حرفه ای می باشد .

 کسب مقام های علمی و آموزشی ، ورزشی و فرهنگی هنری دانش آموزان و همکاران مرکز
همکاران و هنرجویان این مرکز در سال های اخیر و در اکثر رشته های فرهنگی هنری و ورزشی و ... موفق به کسب رتبه های ممتاز کشوری و استانی شده اند که به عنوان نمونه به برخی از این توفیقات اشاره می شود :

1-کسب رتبه اول کشوری سرود   3سال
2- کسب رتبه اول کشوری تئاتر صحنه ای    1سال
3-کسب رتبه اول استان خراسان رضوی در رشته سرود  6سال
4-کسب رتبه اول استان خراسان رضوی در رشته تئاتر صحنه ای  3 سال
5- کسب مقام قهرمانی  استان در مسابقات فوتسال دانش آموزی    4سال
6- کسب مقام قهرمانی استان در مسابقات فوتسال کارکنا ن  مراکز استان 3سال
7-کسب مقام قهرمانی استان در مسابقات والیبال کار کنان مراکز استان  2 سال
8- کسب مقام ممتاز استانی در جشنواره  تولید نرم افزار الکترونیکی
9-کسب رتبه اول قرائت قرآن کارکنا ن مراکز استان و...

بیان  درخواست ها ونیاز های کلی
تامین هزینه های  خدمات ارائه شده در این مرکز شبانه روزی  به دانش آموزان کم توان ذهنی و چند معلولیتی که بسیار گسترده و همه جانبه است از مهمترین دغدغه های مسئولین این مرکز می باشد .

همگان می دانند که منابع ناچیز دولتی هیچگاه متناسب و جوابگوی نیازهای مالی این مرکز شبانه روزی نیست لذا ما همواره نیازمند کمک و همیاری مشفقانه خیرین ، مسئولین و همه دلسوزان تعلیم و تربیت این دانش اموزان عزیز هستیم و امید واریم همه با هم با کمک خیرین و مسئولین دلسوز بیش از پیش در راه اعتلای سطح علم و آگاهی و زمینه سازی برای آینده بهتراین دانش آموزان عزیز موفق باشیم .

از نیازهای این مرکز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- احداث سالن ورزشی سرپوشیده :با توجه به این که عمده روزهای سال تحصیلی در فصل سرما قرار دارد و فراهم بودن زمینه بروز بیماری در این گروه از دانش آموزان ، وجود سالن ورزشی سرپوشیده برای گروه کم توان ذهنی از ضروریات است .

2-احداث نمایشگاه معرفی آثار تولیدی هنرجویان و معرفی توانمندی های آنان به جامعه

3- احداث حداقل یک باب کارگاه حمایتی با متراژ 500 متر مربع زیر بنا جهت اشتغال فارغ التحصیلان رشته های مختلف هنرستان جهت جلوگیری از هدر رفتن هزینه های انجام شده برای حرفه آموزی هنرجویان

4- اهدای زمین جهت ساخت کارگاه حمایتی برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف (حداقل 1000 متر مربع )

5- ایجاد بوستان و فضای سبز در محوطه هنرستان ( در محل تپه موجود که به صورت طبیعی وجود دارد ) و به صورت طبیعی زمینه ایده آلی را جهت احداث یک بوستان طبیعی با چشم انداز زیبا فراهم نموده است .