منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

مرکز آموزشی امام علی (ع) سبزوار

مرکز آموزشی امام علی (ع) 2 سبزوار

تاریخچه ی تأسیس و بازگشایی  مرکز :
این مرکز آموزشی به دنبال تفکیک جنسیتی دانش آموزان دختر و پسر و نیز افزوده شدن دوره ی مهارت های حرفه ای در سالتحصیلی 80 – 1379 ، با سه مقطع آمادگی ، ابتدایی و مهارت های حرفه ای برای دانش آموزان پسر شهرستان سبزوار تأسیس ، کد گیری و در شیفت مخالف مرکز آموزشی امام علی (ع) 1 شروع به فعالیت نمود .

مرکز آموزشی امام علی (ع) 2در ابتدای تأسیس با مشکلاتی ازقبیل کمبود فضای آموزشی ، محوطه و حیاط بازی و تفریح ، زمین ورزشی وبسیاری از کمبود های دیگر مواجه بودکه با عنایت پروردگار ، پیگیری های مسئولین مرکز و نیز همراهی و مساعدت مدیریت محترم آموزش و پرورش استثنایی نیاز های اولیه ی آموزشی تا حدودی مرتفع گردید و جهت استفاده در اختیار متولیان امرآموزش قرار گرفت

در سال تحصیلی 87 – 86 و در پی ایجاد دوره ی تحصیلی متوسطه ی حرفه ای برای دانش آموزان با نیاز های ویژه در کل کشور ، مسئولین مرکز پیگیری های لازم را جهت راه ایجاد دوره ی تحصیلی مذکور در مرکز انجام و با توجه به آماده بودن بستر و عنایت مدیریت وقت اداره ی آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی ، دوره ی متوسطه ی حرفه ای افتتاح و شروع به فعالیت و به تبع آن دوره های تحصیلی آمادگی و ابتدایی از این مرکز جدا شده و به این ترتیب مرکز امام علی (ع) 2 مختص دانش آموزان مهارت های حرفه ای و متوسطه ی حرفه ای گردید .

با توجه به محدودیت فضا و مشکلات ناشی از آن،به همت مدیریت آموزش وپرورش استثنایی خراسان جناب آقای حسینی وهمکاری سازمان نوسازی ساختمان جدیدی در توحید شهر ساخته شد و به دانش آموزان مرکز آموزشی امام علی (ع) 2 اختصاص یافت و به تبع آن در آبان ماه سال تحصیلی 87 – 86 به فضای جدید منتقل گردید .

 این ساختمان در ابتدا با مشکلات عدیده ای از قبیل نداشتن برق و گاز ، شنی بودن محوطه و خاکی بودن اطراف آموزشگاه مواجه بود که با همّت و تلاش مدیریت محترم مرکز مشکلات یکی پس از دیگری رفع و ساختمان شکل مطلوب آموزشی به خود گرفت .

 از فعالیت های تکمیلی این مرکز می توان به ایجاد باغچه ها با درختان متنوع واحداث ساختمانی بزرگ مخصوص کارگاه درودگری و مشبک بری اشاره کرد

در سال تحصیلی 88 – 87 و به دنبال تغییرات ایجاد شده در دوره های آموزشی و حذف مقطع مهارت های حرفه ای و جایگزین شدن مقطع راهنمایی پیش حرفه ای ، پذیرش دانش آموزان ابتدایی پس از گذراندن دوره ی ابتدایی در مقطع راهنمایی پیش حرفه ای آغاز گردید .

مرکز آموزشی امام علی (ع) 2 سبزوار که به دانش آموزان پسر کم توان ذهنی ،  اختصاص دارد ، در حال حاضر در دو طبقه  با 26 کلاس  و اتاق ، نمازخانه ودو کارگاه مجزا در دو مقطع دوره ی اول متوسطه ( پیش حرفه ای ) و دوره ی دوم متوسطه ( متوسطه حرفه ای ) آماده ی پذیرش و آموزش دانش آموزان یاد شده در دو رشته ی درودگری و مشبک بری روی چوب می باشد .

از امکانات آموزشی این مرکز می توان به تجهیز بودن تعداد هفت کلاس به ویدئو پروژکشن ، یک کلاس هوشمند با برد هوشمند ، آزمایشگاه ، کتابخانه ، آشپزخانه ، اتاق مبلمان شده جهت برگزاری کارگاه آموزش مهارتهای اجتماعی، اتاق بهداشت ، واحد مشاوره ، کارگاه کامپیوترو ساختمان اداری اشاره کرد .

در سال های اخیر و در پی تغییرات دوره های آموزشی ، مرکز فعلی از امام علی (ع) 2 به امام علی (ع) 3 تغییر نام پیدا کرده است .

این مرکز همه ساله در جشنواره های فرهنگی – هنری ، جشنواره ی الگوهای برتر تدریس ، مسابقات ورزشی دانش آموزی و مسابقات ورزشی همکاران شرکت فعال داشته  و در رشته های مختلف رتبه ها و مقامهای متنوع اول تا سوم را نیز کسب کرده است .

از افتخارات مرکز می توان به راه یابی گروههای سرود ونمایش دانش آموزی به مرحله کشوری وراه یابی همکاران بهجشنواره ی الگو های برتر تدریس در مرحله ی کشوری نام برد .

از مشکلات این مرکز می توان به نداشتن ساختمان سرایداری مستقل ،کمبود نیروی انسانی متخصص، کمبود برد هوشمند ، دستگاه فتوکپی چند کاره ، دستگاه کنده گیر درودگری ، مینی بوس و . . . اشاره کرد.

این مرکز آموزشی در سال تحصیلی جاری فعالیت خود را با 65 نفر دانش آموز در 3 کلاس در مقطع متوسطه اول ( پیش حرفه ای ) پایه های اول و دوم و 5 کلاس در مقطع متوسطه دوم ( متوسطه حرفه ای ) پایه های اول تا سوم  شروع کرده است .

سازمان عملی آموزشگاه با 18 نیروی اداری ، آموزشی و خدماتی با مدارک تحصیلی فوق لیسانس در رشته های مدیریت آموزشی، روانشناسی وحسابداری( 4 نفر )و لیسانس با گرایشهای مختلف علوم تربیتی( 12 نفر ) و نیروهای خدماتی با مدرک دیپلم( 2 نفر ) بسته شده است .