منو


ورود عضوها

امروز

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰

جستجوآمارسایت

آفرینش

مرکزمتوسطه  حرفه ای آفرینش واقع در شمال شرقی شهر مقدس مشهد واقع در بزرگراه شهید بابا نظر بلوار شهید آوینی بلوار آفرینش قرار گرفته است.

این مرکز در سال  1382 با مساحت 3900 متر مربع توسط ادراره کل نو سازی سازمان آموزش وپرورش خراسان رضوی ویزه دانش آموزان با نیازهای ویژه احداث گردید

مرکز آموزشی در  حال حاضر با تعداد 65 دانش آموز استثنایی با گرایش نیازهای ویژه– ناشنوا-نیمه بینا-چند معلولیتی در رشته های مهارتی خیاطی عمومی –مشبک بری روی چوب –درودگری –کشت گیاهان جالیزی و 20همکاراعم از کادر اداری و اموزشی و خدماتی که با مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در رشته های روانشناسی - علوم تربیتی -صنایع چوب – خیاطی- مشبک بری روی چوب –کشاورزی در حال خدمت دهی به این عزیزان می باشد این مرکز اولین مراکزی در کشور  بود که جهت ادامه تحصیل دانش آموزان چند معلولیتیدوره متوسطه حرفه ای  که از ادامه تحصیل محروم بودند در سال تحصیلی 89-88اقدام به احداث گلخانه جهت کشت گیاهان جالیزی نمود .

مرکزمتوسطه  آفرینش د ارای  22فضای آموزشی از قبیل کارگاههای تخصی دروس تئوری مجهز به دیتا ( دین وزندگی - علوم اجتماعی –علوم تجربی – ادبیات فارسی –ریاضیات –رایانه- مهارت زندگی) وکارگاههای مهارتی (مشبک بریی روی چوب –خیاطی عمومی- درودگری- کشت گیاهان جالیزی) دفتر –نمازخانه –پرورشی – مشاوره – فناوری واطلاعات- سرپرست آموزش – بایگانی - انبار - آبدار خانه و تاسیسات می باشد.

بعضی از مقامهای کسب شده علمی ،آموزشی و پرورشی مرکز در سالهای اخیر عبارتند از

مقامهای اول    
سرود اول کشوری سال 88    ,  اول استانی91 و89    ,    قرآن 89-91-92  و احکام 89-90-92

 مقامهای دوم

دوم استانی  سرودسال92-  90 ,  قرآن  سال   90 و  احکام سال 91-88 

مقامهای اول تربیت بدنی
در رشته های فوتسال پسران در سالهای  93-92-88-87-86-85  , تنیس روی میز86-85 و مسابقات هنری 87-86  

مقامهای دوم
دومیدانی 93-92-91-90-88-87  ,فوتسال 87
تنیس روی میز88- 87

مقامهای همکاران
فوتسال کارکنان سال90دوم
والیبال استانی سال  91 دوم
 فوتسال مراکزسال  92-85-84 سوم

 
کارگاه های مشبک و معرق :
در این کارگاه حرفه آموزان با استفاده از کمان اره و تخته های نازک به ساخت کارهای هنری می پردازند. در کارگاه مشبک حرفه آموزان با برش طرحها و حروف خطوط اسلامی و ایرانی و نصب آنها بر روی قابهایی که خود آنها را می سازند و با آفرینش تابلوهای زیبا توانائیهای هنری خود را به نمایش می گذارند و در کارگاه معرق نیز دانش آموزان با برش تخته های نازک که به رنگهای متنوع و از درختان مختلف مانند توت – گردو – افرا– شمشاد، انجیلی و... هستند و تابلوها بسیار زیبایی را خلق می کنند .
 
کارگاه کشت گیاهان جالیزی گلخانه ای :

رشته کشت گیاهان جالیزی اولین بار در کشور در سال تحصیلی 1388 با تلاش و پیگیری اولیاء مدرسه و اداره آموزش و پرورش استثنایی جهت ادامه تحصیل دانش آموزان چند معلولیتی راه اندازی شد. کارگاه این رشته که در گلخانه مرکز اجرا می شود، فضایی حدود 150 متر مربع را به خود اختصاص داده است. در گلخانه سه محصول خیار گلخانه ای، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای در بستر خاک کشت می شود. سیستم گرمایشی آن بوسیله جت هیتر و سیستم آبیاری آن قطره ای می باشد.
                     
کارگاه رایانه
این کارگاه با دارا بودن هشت سیستم رایانه و برد هوشمند  و برطبق زمان بندی برنامه کلاسی پایه های مختلف در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. دانش آموزان در طی سه سال آموزش هایی در زمینه ی سخت افزارها و اجزای رایانه، برنامه Paint ، کار در محیط ویندوز، Word  و PowerPoint  ، اینترنت و درست کردن ایمیل را فرا  می گیرند.

واحد پرورشی :
1-  برگزاری نماز جماعت همه روزه و اجرای طرح نماز صبح
2- تشکیل گروه سرود و تمرین در ساعات غیر آموزشی
3- قرائت هر روزه یک صفحه از قرآن کریم توسط دانش آموزان بصورت هماهنگ
4- تشکیل هیئت عزاداری و اجرای مراسم سینه زنی در ایام محرم و صفر وتشرّف به حرم مطهّر
5- بیان احکام شرعی مورد نیاز دانش آموزان توسط امام جماعت
6- برپایی مراسم معنوی زیارت عاشورا هر هفته و پذیرایی صبحانه از دانش آموزان
7- فعالیت مستمر شورای دانش آموزی و برپایی جلسات ماهانه بصورت منظم

واحد مشاوره و مددکاری :
1- تهیه تاریخچه مختصر در مورد وضعیت خانوادگی، پزشکی و اقتصادی
2- ارجاع به متخصص در صورت وجود مشکل
3- تهیه چارت رفتاری جهت ایجاد رفتار مطلوب
4- برگزاری جلسات آموزش خانواده و مشاوره
5- بازدید از منازل و تهیه لیست دانش آموزان دارای مشکلات خانوادگی و مالی و معرفی به مراکز خیریه
6- بررسی وضعیت بیمه درمانی و ارتباط با خیرین به منظور جبران هزینه های درمان دانش آموزان یتیم، سادات و نیازمند
7- جذب و دریافت کمکهای نقدی و غیرنقدی به منظور ارائه خدمات بهتر و سریعتر به افراد تحت پوشش

واحد تربیت بدنی :
1- تشکیل تیم های منتخب دانش آموزی در رشته های فوتبال، دو و میدانی، تنیس روی میز و انجام تمرینات لازم جهت شرکت در مسابقات
2- شناسایی دانش آموزان دارای مشکل قامتی و اختصاص تمرینات تخصصی به جهت بهبود وضعیت؛ و همچنین تعامل و ارتباط با اولیاء دانش آموزان و ارائه برنامه تمرینی منظم کار در منزل
3- اختصاص تایم تمرین ورزشی هفته ای یک جلسه برای کلیه دانش آموزان و همکاران علاقمند به فعالیت های ورزشی در سالن ورزشی مراکز صالحه و ساجدی
4- تشکیل تیم والیبال کارکنان و شرکت در مسابقات والیبال مراکز مشهد و کسب عنوان دوم و راهیابی به مسابقات استان
5- تشکیل تیم فوتسال همکاران و شرکت در مسابقات و کسب عنوان سوم و راهیابی به مسابقات استان
 

کارگاه نجاری :
در این کارگاه براساس بودجه بندی که طبق استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و توسط این مرکز متناسب سازی و تهیه شده است، حرفه آموزان در طی سه سال آموزش اصول اولیه کار نجاری، آشنایی با انواع چوبها، اصول ایمنی در کارگاه و نحوه کاربرد هر یک از ابزار و ماشین آلات نجاری و نیز ساخت وسایلی مثل انواع میز (میز تحریر ، میز عسلی، میز تلفن، جاکفشی و...)، صندلی، کتابخانه  را آموزش می بینند.


کارگاه خیاطی :
حرفه خیاطی همزمان با تأسیس مرکز راه اندازی شد که این کارگاه مجهز به 13 عدد چرخ خیاطی صنعتی و یک دستگاه چرخ میانه دوز و یک دستگاه چرخ سردوز می باشد . در این کارگاه رشته راسته دوزی تدریس می شود که در سال اول دانش آموزان براساس استاندارد مهارتی با دوخت سرویس آشپزخانه و در سال دوم با دوخت سرویس حمام و در سال سوم با دوخت پرده و ملحفه آشنا می شوند؛ و تاکنون تعداد زیادی از دانش آموزان این رشته موفق به کسب مدرک درجه 3 فنی و حرفه ای شدند که امید است در آینده  استقلال مالی پیدا کنند.

آدرس:  مشهد- بلوار شهید آوینی (گلشهر)- شهید آوینی8 -   مرکز آموزشی متوسطه حرفه ای آفرینش
تلفن:   7272 3212- 0511